518 836 777
501 747 421
biuro@lupekdachowy.com.pl

Łupek dachowy

ŁUPEK DACHOWY

.

Staroniemieckie krycie łupek dachowy

Staroniemieckie krycie króluje wśród różnorodnych wzorów pokrywania dachów i doskonale współgra z najtrudniejszymi elementami architektonicznymi. Dodatkowo charakterystyczne jest tu użycie dachówek o różnej długości i szerokości, co daje obraz pełen harmonii i żywotności.

Dzikie krycie łupek dachowy

Dzikie krycie jest jednym z najoryginalniejszych układów łupkowych, które charakteryzuje się „dzikim” efektem optycznym, u podłoża którego leży jednak perfekcyjna praca. Większość kamieni dostarczana jest na plac budowy nieobrobiona, a swoją indywidualną formę otrzymują dopiero przed samym ułożeniem na dachu lub fasadzie.

Prostokątne krycie

Proste linie i jasno zaaranżowane struktury, idealnie harmonizują z funkcjonalnym stylem architektonicznym. Zarówno wznosząc nowy budynek, jak również remontując już istniejący, krycie prostokątne oferuje atrakcyjne i oszczędne rozwiązanie.

Uniwersalne krycie

Uniwersalne krycie to solidne, racjonalne i opłacalne wyłożenie dachów i fasad. Z typową dla niego werwą przypomina krycie łukowe. Format pozwala się prowadzić uniwersalnie na lewo, na prawo, a nawet stojąco na łukach jak plaster miodu.

Łuskowe krycie

W przeciwieństwie do staroniemieckiego krycia, przy kryciu łuskowym wykorzystuje się kamienie o tej samej wielkości, co uzyskuje się przy pomocy szablonów. Sam kształt nawiązuje do staroniemieckiego dzięki normalnemu cięciu. Dodatkowo krycie tego typu to harmonijne i pełne wyrazu wykorzystanie kamienia z możliwością wielu kombinacji.

Karpiówkowe krycie

Pod nazwą krycie dekoracyjne kryje się wiele typów płytek łupkowych, które prezentują się szczególnie dobrze na fasadzie. Rozróżnia się krycie francuskie, rybią łuskę, dekoracyjne plastry miodu, ośmiokątne oraz karpiówkowe. W rezultacie pierwsze trzy formaty znakomicie nadają się do tworzenia wzrokowo interesujących i różnorodnych fasad. Poza tym wzory ośmiokątne i karpiówkowe sprawdzają się doskonale na dachach a zasada ich układania podobna jest do krycia prostokątnego.

Ośmiokątne krycie

Pod nazwą krycie dekoracyjne kryje się wiele typów płytek łupkowych, które prezentują się szczególnie dobrze na fasadzie. Rozróżnia się krycie francuskie, rybią łuskę, dekoracyjne plastry miodu, ośmiokątne oraz karpiówkowe. W rezultacie pierwsze trzy formaty znakomicie nadają się do tworzenia wzrokowo interesujących i różnorodnych fasad. Poza tym wzory ośmiokątne i karpiówkowe sprawdzają się doskonale na dachach a zasada ich układania podobna jest do krycia prostokątnego.

Francuskie krycie

Pod nazwą krycie dekoracyjne kryje się wiele rodzajów płytek łupkowych prezentujących się szczególnie dobrze na fasadzie. Rozróżnia się krycie francuskie, rybią łuskę, dekoracyjne plastry miodu, ośmiokątne oraz karpiówkowe. W rezultacie pierwsze trzy formaty znakomicie nadają się do tworzenia wzrokowo interesujących i różnorodnych fasad. Poza tym wzory ośmiokątne i karpiówkowe sprawdzają się doskonale na dachach a zasada ich układania podobna jest do krycia prostokątnego.