518 836 777
501 747 421
biuro@lupekdachowy.com.pl

Łupek dachowy | Łupek kamienny

Łupek dachowy | Łupek kamienny

Jesteśmy firmą zajmującą się  dekarstwem łupkowym, świadczymy usługi na najwyższym poziomie, służymy fachowym doradztwem. W swojej ofercie mamy również materiały dachowe niezbędne do budowy Twojego Dachu.

Łupek wykorzystywany jest na dachach od stuleci wspaniale komponuje się z różnymi innymi materiałami zarówno w architekturze klasycznej jak i nowoczesnej. Ze względu na kształt kamieni, mamy do wyboru kilka rodzajów krycia. Każdy dach pokryty łupkiem ma inny charakter lecz najważniejsza jest fachowość i doświadczenie dekarza tak aby dach został wykonany zgodnie ze sztuką dekarską.

Osadzony na dnie morza namuł ilasty stwardniał do postaci iłu około 400 mln lat temu w trakcie procesów górotwórczych. Pod ciśnieniem i temperaturą przekształcił się w łupek. Nacisk i ciepło spowodowały łupkowatość iłów.
Łupek kamienny jest produktem naturalnym dlatego jest zdrowy i nieszkodliwy dla środowiska. Łupek kamienny jest wykorzystywany jako pokrycie dachowe. Łupek naturalny wykorzystywany jest także jako pokrycie elewacyjne budynku.

Łupek dachowy występuje przede wszystkim w kolorze grafitowym, a także w zależności od złoża w odcieniach zieleni i purpury. Zaletą łupka jest wytrzymałość i interesujący wygląd. Dach z łupka dachowego jest unikatowy, estetyczny i godny podziwu.
Łupek dachowy posiada swój niepowtarzalny naturalny urok.

Łupek dachowy – przeczytaj więcej