518 836 777
501 747 421
biuro@lupekdachowy.com.pl

Łupek kamienny

Łupek kamienny

Jesteśmy firmą zajmującą się dekarstwem łupkowym, świadczymy usługi na najwyższym poziomie, służymy fachowym doradztwem. W swojej ofercie mamy również materiały dachowe niezbędne do budowy Twojego Dachu.

Łupek kamienny występuje w różnych miejscach na ziemi. W Europie (Niemcy, Hiszpania, Francja), w USA, w Ameryce południowej, Japonii, Chinach i Indiach. Nie każde złoże łupka kamiennego nadaje się do pozyskiwania materiału który można stosować na dachu.

W Polsce łupek kamienny był dawniej stosowany na obszarach pod wpływem Niemieckim. Był wydobywany w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach Jeleniej Góry gdzie do dziś można spotkać dachy kryte łupkiem naturalnym. Łupek kamienny wydobywany jest na powierzchnie ziemi w blokach. Jest badany laboratoryjnie pod kątem przydatności jako pokrycie dachowe. Dla uzyskania odpowiedniego kształtu bloki są przycinane i rozwarstwiane na płytki o grubości około 5mm.
Łupek kamienny występuje w różnych kolorach. Uzależnione jest to od jego mineralnej struktury i ziaren mineralnych które są w jego składzie.

Łupek kamienny – przeczytaj więcej